Bir cips üreticisi. Patatesten cips yapmalı! Bir cips markası dijital devrimle patates cipsini buluşturmalı! İşte detaylar:

Marketing Dive tarafından yapılan habere göre Lay’s, yapay zekâdan yararlanarak yeni bir aktivasyon aracılığı sayesinde dünyanın her yerinden futbol hayranlarını Messi ile buluşturacak. Futbolun efsane ismi Messi’den bir video almak, yeni açılan web sitesi ise mümkün olacak.

Sitede kullanılan teknoloji ile Messi’nin dudak hareketleri yönetiliyor ve gerçek zamanlı olarak seslendirme yapılarak Messi gerçekten konuşuyormuş gibi gösteriliyor. Yapay zekâ teknolojisi sayesinde site binlerce ismi, kelimeyi İngilizce, İspanyolca, Rusça ve Türkçe de dahil olmak üzere 10 farklı dilde işleyebiliyor. Lay’s, geçtiğimiz ay piyasaya çıkan UEFA Şampiyonlar Ligi Kampanyası’nın bir parçası olarak deepfake kullanılan son teknoloji bu web sitesini oluşturdu.

Lay’s bu çalışma için deepfake teknolojisi işleyen Synthesia şirketi ile ortaklık kurdu. Site sayesinde kullanıcılar arkadaşlarına ve ailelerine eğlenceli içerikler gönderebilecek. Sisteme 6.000 isim ve onlarca farklı varyasyon yüklendi. Synthesi CFO’su Steffen Tjerrild, bu proje için çok heyecanlı olduklarını belirtirken dünyada ilk kişiselleştirilmiş yapay zekâ destekli video deneyimi sundukları için de çok sevinçli olduklarını vurguladı.

10 dilde video varyasyonları oluşturabilir ve Messi’nin ağzından çıkmış gibi arkadaşlarınıza ya da ailenize gönderebilirsiniz. Lay’s bu cesur hareketi ile bir ilke imza atmış oldu. Sizler de web sitesini ziyaret ederek Messi’den mesaj oluşturabilirsiniz. Link:

www.messimessages.com